Tarptautiniai projektai

Projekto pavadinimas:

SOLGAIN – Konkurencingas mažos koncentracijos stacionarus fotoelektrinis modulis.
Projekto numeris:     315663
Projekto pradžia:     2012-10-01
Trukmė:        24 mėn.

Finansavimas:
Finansavimo schema:     Specifinėms grupėms skirti moksliniai tyrimai
Finansuojama dalis:     929,000.00 €
Biudžetas:         1,618,362.00 €

Projekto aprašymas:
Projekto tikslas – sukurti inovatyvią fotoelektros technologiją, leidžiančią sumažinti generuojamos elektros kainą iki 0,67 €/W. Norint pasiekti šį tikslą projekto metu bus sukurta inovatyvi pagrindinių fotoelektrinės (FE) sistemos komponentų koncepcija bei prototipas ir ištestuotas naujos konstrukcijos stacionarus FE modulis su mažu koncentracijos koeficientu. Projekte siūlomi technologiniai sprendimai suteiks galimybę pasiekti didesnį konversijos efektyvumą bei 5 kartus sumažinti aktyvios medžiagos kiekį. Tai leis ženkliai pagerinti kainos–kokybės santykį ir daugiau nei 20 proc. sumažinti generuojamo vato kainą. Projekto konsorciumo sukurta konkurencinga verslo vertikalė suteiks galimybę projekto partneriams naudoti naująją technologiją ir užtikrinti konkurencinį pranašumą FE rinkose, o per 10 metų laikotarpį pasiekti apie 27 mln. € kumuliatyvinį pelną.
http://www.solgain.eu

 Projekto pavadinimas:

„Fotoelektros modulių organinių saulės elementų pagrindu tinkamų mobilių prietaisų rinkai sukūrimo ir komercializavimo galimybių tyrimas“ (SAULĖS VATAI)
Projekto Nr.: S-VP2-1.3-ŪM-01-K-01-035


Finansavimas:
Projektas finansuojamas pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra“ uždavinio „Padidinti MTTP veiklos efektyvumą privačiame sektoriuje“ priemonės Idėja LT kvietimą Nr. 1 iš Europos regioninės plėtros fondo.

Projekto aprašymas:

Projekto tikslas – įvertinti galimybę pradėti Lietuvoje gaminti organinių saulės elementų (SE), turinčių aktyvų TiO2 nanodalelių sluoksnį, pagrindu veikiančius plonasluoksnius fotoelektros modulius (FEM), skirtus mobilių prietaisų aprūpinimui energija. Kadangi organiniai SE ir jų moduliai tik pradedami diegti rinkoje, šiam projektui taip pat keliamas tikslas įvertinti MTTP veiklų poreikį verslo sėkmei užtikrinti. Pastaraisiais metais intensyviai vystantis mobilioms technologijoms, nepriklausomų nuo elektros tinklo mobilių elektros energijos tiekimo prietaisų poreikis auga sparčiai. Mažo formato FEM yra šiam tikslui tinkamiausias sprendimas, o organiniai SE pasižymintys lengvumu, nedūžtantys ir veikiantys prie mažo apšvietimo yra šiuo metu perspektyviausias produktas minėtiems tikslams.
Pareiškėjas, turėdamas ilgametę patirtį kuriant SE ir specializuotus FEM, įgyvendinęs šį projektą tikisi įvesti į rinką labai paklausių produktų seriją, skirtą mobilių prietaisų rinkai. Įmonė jau yra gaminusi mažo formato FEM mobilių prietaisų aprūpinimui elektros energija iš Si saulės elementų, kurie turėjo nemažą paklausą ir susilaukė net KAM užsakymų. Su mobilių prietaisų masiniu paplitimu, domėjimasis tokiais įrenginiais labai išaugo (tą rodo įmonės kuruojamo diskusijų apie fotoelektrą tinklalapio statistika), tačiau atsirado ir nauji reikalavimai (svoris, atsparumas smūgiams, fotoelektros generavimo sąlygos), kurių seno modelio FEM jau nebepajėgūs patenkinti. Įmonės strategijos požiūriu atsisakyti šio verslo būtų neperspektyvu, todėl yra būtini nauji technologiniai sprendimai. Įmonė sieks sukurti integruotą technologinį maršrutą planuojamo prietaiso gamybai pradedant nuo saulės elemento ir baigiant moduliu, taip iš esmės sumažins gamybos kaštus ir įgis technologinį pranašumą prieš galimus konkurentus. Toks produktas galėtų būti konkurencingas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje dėl savo labai plataus panaudojimo galimybių.

Saulės elektrinių, vėjo, kombinuotų jėgainių projektavimas, montavimas, priežiūra: +370 688 54 876, +370 37 478021
Kontaktai

UAB "Saulės Energija"
Skambinkite telefonu:
+370 (688) 54 876,
+370 (37) 478021
Rašykite: edmundaszilinskas@gmail.com

Rekvizitai:
Įmonės kodas: 120795386
PVM kodas: LT100000878010

Tarptautiniai projektai
Kaip mus rasti?